Elegance, vytříbené materiály a také dostatečný prostor. To vše v sobě propojuje Vila 118, kterou najdete v Kyjevě na Ukrajině. Za realizací stojí architektonické studio Denrakaev v čele s hlavním architektem Denisem Rakaevem. Ten si dal na projektu opravdu záležet a využil každičký kout tohoto velkého sídla smysluplně.
Vila se 150 metry čtverečními má jasnou a srozumitelnou strukturu. V centrální části se nachází hlavní společenský prostor s obývacím pokojem, přilehlou kuchyní a jídelnou. Stejnou velikost, jako má obývák, dopřál architekt také venkovní terase.
Při vstupu do vily vás na první pohled ohromí samotný prostor. Vysoké stropy a velké prosklené plochy přinášejí do interiéru vzdušnost a dostatek přirozeného světla. Barevný kontrast přírodního dřeva stylově doplňují plochy s tmavými obklady. Architekti zde zvolili jak dřevěnou podlahu, tak i dřevěný strop, čímž opticky prostor zmenšili a zútulnili.
Ani v kuchyni nechybí dostatek místa, který jistě ocení každý, kdo rád vaří. Kombinace kuchyňských skříněk v bílé barvě i ve dřevě spolu s tmavě šedými obklady tvoří hezky sladěný prostor.
Poblíž kuchyně má své místo jídelní koutek s designovým nábytkem. Hlavní ozdobou jsou však závěsná a nástěnná kruhová osvětlení, která jako kdyby v prostoru volně levitovala.
Obývací části dominuje veliká šedá sedačka a křesílka v karamelovém tónu.
Během teplých měsíců si majitelé mohou naplno užívat rozlehlé terasy. K atmosféře plné pohody zde přispívá i kamenný krb a všudypřítomné dřevo v podobě podlahy i obložení.
Z obou stran obývacího pokoje se nachází další dvě obytná křídla, která jsou přístupná samostatnými chodbami s hromadou úložného prostoru. V levé části najdete hlavní ložnici se samostatnou koupelnou a šatníkem, v té pravé pokoj a koupelnu pro hosty.
Ložnice je velice elegantní. I zde se vyjímá krásná dřevěná podlaha, která přechází až do obložení. Na stěnu za postel umístili architekti zdobný nástěnný prvek, který je dominantou prostoru. Z ložnice pak vedou dveře rovnou do koupelny.
Koupelna působí velice útulným dojmem. Světlé mramorové obklady doplňují šedé části a dřevěný obklad. Opravdovou relaxační zónou je pak veliká volně stojící vana.
V pravém křídle vily se nachází také kabinet, který se v případě potřeby transformuje do ložnice pro hosty. V pokoji nechybí vlastní koupelna s WC, ani menší pracovní koutek.
Architekti si dali záležet na každém detailu. Precizní práce se dřevem, které v elegantní podobě zdobí stěnu i úložné prostory, je zřejmá v celém obydlí. Spolu s šedými a černými tóny v doplňcích působí pokoj velice harmonicky.
Celkový projekt vily se architektům velmi vydařil. I když nechali hlavní obytný prostor takřka otevřený, dokázali zde navodit příjemnou a útulnou atmosféru, kde teplo domova dýchá z každého koutu.
Nahlédněte s námi také do Rodinné vily v Íránu, která ožila díky vzpomínkám z dětství, nebo do našich končin do Domu na domě - pražského penthausu od architekty Jany Hamrové.
Jaký je Váš názor?
Související články
- Francouzský neoklasicismus se špetkou Skandinávie: to je apartmán AM
- Rekreační dům v kanadských horách okouzlí milovníky přírody i designu
- Rodinný dům v Kodani – dokonalý úkryt ve skandinávském stylu
- Pařížský byt z 19. století se proměnil v elegantní prostor plný umění
- Moderní jeskyně? Takhle se žije v historickém centru Izraele
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu