Organizátoři ukázali část města v novém kontextu a zaplnily její ulice interaktivními showroomy. Chtěli tak zvýšit povědomí o této lehce industriální čtvrti. Navštívili jsme řadu bezvadných míst, od blešího trhu až po propracovanou prezentaci značky Peugeot či Asus. Vedle těchto firem velkých jmen se představili menší designéři a architekti.
Showroom taiwanské firmy Asus byl pastvou pro oči. Jeho tvůrci vsadily na stíny a reflexe, které produkovala velká zrcadla různých tvarů a zpracování. Vizuální efekty doplňovaly vystavené zboží. Show se jmenovala Our Touch of Life a tvůrci díky užití pohyblivých zrcadel působivě oživili své produkty.
Francouzská firma Peugeot předvedla laserovou show a kdo si počkal, dočkal se i hudebního doprovodu. Za piano usedla umělkyně a zatímco hrála skladbu, lasery protkávající místnost měnily svou barvu. Zaujala nás i ilustrace zpracovávání materiálů. V Peugeot Design Lab šlo dle autorů o skloubení přírody a technologie.
Česká firma Lasvit se prezentovala hned ve dvou showroomech. Představili svou spolupráci s architektem Danielem Liebeskindem nebo nizozemským designérem Martinem Baasem. Návštěvníky Lasvit seznámil i se svou dřívější produkcí ve spolupráci s Arikem Levym, Henry Wielgusem, Michaelem Youngem či Janem Plecháčem. Poprvé se taky představilo dílo Maxime Velčovského, art directora Lasvitu. Třešničkou na dortu v prezentaci Lasvitu byla pohyblivá svítidla od mladých designérů Jakuba Nepraše, Petry Krausové a Libora Šošťáka.
Výrobní proces osvětlení představila firma Lasvit nejen videem, které běželo v instalaci, ale i vystavenými dřevěnými formami.
Impozantní byla prezentace nizozemské firmy Moooi. Nejprve jste se ocitli v dlouhé tmavé chodbě, která vás poté zavedla do obrovské vzdušné haly. Zde byly na velkoformátových fotografiích italského fotografa Massima Listriho vyobrazeny interiéry světových historických budov. Před nimi se vyjímal sortiment značky Moooi. Výsledkem této instalace byl pocit, že se nacházíte přímo v útrobách dané velkolepé stavby z fotografie, která je vybavená produkty od Moooi.
Firma NLXL je přeborníkem na tapety. V Miláně se představila v kombinaci se antverpskou značkou Studio Job, tedy jejími zakladateli Jobem Smeetsem a Nynkem Tynagelem. Ti zabrousili ve svém archivu kreseb a vzorů, které byly poté otištěny na devět metrů dlouhé tapety. Některé z nich dostanete i u nás, a sice v obchodě roomee.
Pavilon věnovaný asijskému designu dokazoval, že Asie je rájem technologie. Představil se zde koutek nejen pro děti, kde byl stůl se zdánlivě nudnými kostkami. Na něj byly ovšem promítány dráhy mašinek, aut a jiných dopravních prostředků. Kdo posunul kostku na stole, změnil tak trasu vozidla.
Obchod Merci prodává předměty, které dělají domov stylovým místem. Najdete zde tapety od výše zmíněné firmy NLXL, retro doplňky i moderní design od známých firem.
Firma Eco Design věnovala svůj showroom ekologii. Předvedla, jak lze využít staré palety, které by jinak skončily v odpadu, k vytvoření originálního nábytku jak pro děti, tak dospělé.
Firma DuPont předvedla kuchyň, která byla vedena v tmavých barvách, jež jsou součástí nové kolekce materiálu Corian, který tato značka vyrábí. V kuchyňské lince byla také zabudována bezdrátová nabíječka telefonu.
Italská firma ex.t má motto, že všechny interiérové doplňky musí být bez problému odebratelné a flexibilní, aby nebyla změna stylu interiéru dlouhým procesem. V Milánu ukázala třeba věšáky, které vypadají jako listy od Meike Langer a Hiroshiho Kawana nebo Collage Cabinet od Sigrid Strömgren. Jejich produkty neskrývají inspiraci skandinávským designem.
Brazilský design zastupovala svým zářivým showroomem firma Rio Design. Předvedla sérii křešel i stolků.
Jaký je Váš názor?
Související články
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu