Italské nábytkářské značky v posledních letech čím dál častěji nahlížejí do archivu bohaté historie italského designu. Ani letos tak řada z nich nezklamala a představila několik výjimečných re-edicí původních a dnes již téměř zapomenutých návrhů z minulého století. Takovým je i tento skulpturální prostorový úložný systém Albero, který na konci padesátých let minulého století navrhl architekt Gianfranco Frattini.
Francouzští bratři Bouroullecové už podruhé spolupracovali z italskou značkou Mattiazzi, která se zabývá moderní truhlářskou výrobou. Výsledkem druhé spolupráce je kolekce židlí Uncino, které elegantně kombinují dřevo a ohýbaný kovový drát v subtilní minimalistické podobě.
Ronan a Erwan Bouroullecové stojí i za návrhem nové kolekce skleněných stolů a laviček Diapositive pro značku Glas Italia, která měla na letošním Salone velmi silnou prezentaci s produkty, které navrhli Nendo, Patricia Urquiola a další. Diapositive tvoří minimalistické kompozice barevných lepaných skleněných skel vytvářejících jakési obytné interiérové sochy.
Značka Magis poprvé sáhla po současném norském talentu, a to konkrétně po kanceláři Anderssen & Voll, která pro italskou společnost vytvořila kolekci jednoduchých barových stoliček Tibu s praktickým vzduchovým zdvihem.
Molteni & C pokračuje v rozšiřování své kolekce re-edic milánského mistra stylu Gio Pontiho. Letos k již tak velké kolekci přibyla skládací židle Gabriela, kterou Ponti navrhl původně na konci šedesátých let. K dostání je ve dvou tvarových variantách a několika materiálových provedeních.
Značka Arper mě již tři roky velice příjemně překvapuje. A nezklamala ani letos. Již nějakou dobu rozvíjí nejenom svou minimalistickou a přesto elegantní kolekci nábytku, ale celkově posouvá vizuální styl a celkovou filozofii značky směrem k aktuálním tendencím. Součástí nové kolekce byla i série sedacího nábytku Colina, o jejíž návrh se postaral Lievore Altherr Molina.
Jako každý rok i letos představila značka Moroso řadu novinek od italských i mezinárodních tvůrců. Mezi nimi byla i nová kolekce sedacího nábytku Serenissima od italských designérů Zanellato & Bortotto. Projekt je inspirován bohatou historií Benátek a fenoménem zvaným Acqua Alta (Velká voda), při kterém se ulice města často zaplavují mořskou vodou. Samotný nábytek je pak inspirován platformamy, po kterých lidé chodí právě během záplav.
Švýcarská Vitra představila kromě své re-edice několika návrhů amerického modernistického designéra a dekoratéra Alexandera Girarda také několik novinek od britského dua BarberOsgerby. Hlavním tahákem jejich prezentace byla i tato knihovna Planophore, jejíž jednotlivé příčky a moduly se dají libovolně natáčet, a flexibilně tak měnit dispozici úložného prostoru.
Mladý německý designér Sebastian Herkner z Frankfurtu nad Mohanem už dva roky září na mezinárodní scéně a navrhuje pro jednu prestižní značku za druhou. Letos byl v Miláně vidět opět na mnoha místech včetně prezentace francouzské značky La Chance, pro kterou navrhl tyto drobné stolky rafinovaně kombinující kámen s mědí téměř jako z učebnice aktuálních designérských materiálových trendů.
Jaký je Váš názor?
Související články
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu