Mladé studio Zecc vedené Marnixem van der Meerem se už několik let věnuje rekonstrukcím a renovacím opuštěných míst. Nejedná se nutně jen o obytné domy, ale vdechují nový život továrnám, kostelům nebo skladům.
K typickému jednopatrovému nizozemskému domku z lícových cihel byl už ve druhé polovině minulého století ne úplně citlivě připojen další trakt.
Kovovou konstrukci přístavku ponechali Zecc Architects ve zrezavělém odstínu. Dokonale tak ladí s cihlovou fasádou, a ač se dnes jedná ve skutečnosti o celkem luxusní rekonstrukci, rez zanechává domu pel nedbalosti a obyčejnosti.
Hlavní obytný prostor ponechali architekti z velké části prosklený. Propojuje se tak prostor venkovní terasy s obývacím pokojem a kuchyní v jednu komplexní společenskou a relaxační zónu.
V domě jsou celkem dvě ložnice – jedna pod úrovní hlavního obytného prostoru, druhá v patře. Vede do nich identické hladké bílé schodiště.
Interiérové studio ZW6 tvoří mladý architekt Jeroen van Zwetselaar. Projekt železničního domku byl jeho první samostatnou interiérovou realizací, a aby toho nebylo málo, je i majitelem stavby a investorem.
Pro rekonstrukci domku se Jeroen rozhodl před čtyřmi lety. Dlouho předtím byl dům zcela neobývaný. Díky tomu, že pracoval sám pro sebe, měl volné ruce.
Nádražáckou poetiku vytváří i drobné detaily v provedení rekonstrukčních prací: nezačištěné cihly a oprýskané okenní rámy. (Foto: Cornbread Works)
Jaký je Váš názor?
Související články
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu