Rossana Orlandi patří mezi patrony současného designu. Začínala jako módní návrhářka, v roce 2002 ale koupila prostor v milánské čtvrti Magenta a bývalou manufakturu na kravaty proměnila v centrum současného umění a prostor, kde se představují mladé talenty. Součástí prostoru je i útulná restaurace jménem Pane e Acqua, kterou vytvořila architektka Paola Navone.
Domek obrostlý zelení vypadá nenápadně, v jeho útrobách se ovšem skrývají opravdové poklady. V týdnu designu se zde představila například značka Bokja. Její kořeny sahají až do Libanonu a pro její produkty je specifická barevnost, hravost. Huda Baroudi a Maria Hibri všechny produkty vyrábějí s pomocí svého týmu ručně.
Château de la Resle je burgundský zrenovovaný hotel ze 17. století, který se rozhodl umožnit svým návštěvník odnést si kus zámecké atmosféry domů. Ve spolupráci s holandskými designéry. Příkladem může být toaletní stolek Montigny či svícny od Rodericka Vose.
Český design zastupovala Galerie Křehký. Za zelenými zdmi Spazio Rossana Orlandi představila ve svém showroomu několik nových produktů. Prvními z nich byly vázy a robot od Jakuba Berdycha, který vznikl technikou prostorové tiffany vitráže. Vedle robota visela další z novinek v Galerii Křehký, a sice houpačka z kůže, dřeva, laminátu, mosazi a sisalových lan od Jana Plecháče a Henryho Wielguse.
Mimo novinek byly k vidění i sněhové vázy Maxima Velčovského či duo váz od slovenského designéra Tomáše Krále: Drátenická váza a Gajdy.
Představily se zde i barevné skleněné vázy Michaely Tomiškové, kterým dominovala Materiálová váza, jež byla vyrobena ze dřeva, mědi, kůže, skla a mramoru. Hned vedle díla této designérky se vyjímala černobílá čtyřváza holandského designéra Richarda Huttena Camoufleur či objekt inspirovaný pohádkou bratří Grimmů Glass Music od Alfreda Häberliho.
Práce španělského designéra Nacho Carbonella, kterou si návštěvníci mohli prohlédnout v jiné místnosti, je charakteristická organikou a ruční výrobou. Do každého produktu prý umělec promítá kus své osobnosti.
Slovinská deisgnéra Nika Zupanc vytvořila pro londýnskou značku Sé sadu produktů, které se skládá z komody, zrcadla, stolní lampy a sofy. Umělkyně se inspirovala modernismem padesátých let.
Nizozemské studio Scholten & Baijings navrhlo sérii mramorových stolů, do kterých vyrylo geometrické vzorce, jež kontrastují s přirozenou texturou tohoto materiálu. Kolekce se jmenuje Solid Patterns, byla vytvořena pro italskou firmu Luce di Carrara a skládá se z pěti stolků, jež byly vyrobeny z různého druhu mramoru.
Nizozemská značka Pieth Hein Eek se pochlubila mimo jiné mísou, kterou vyrobila pro nizozemské muzeum stříbra. Stejný produkt lze dostat i v oceli, mědi či hliníku.
Stejná značka rovněž představila nábytek z recyklovaného odpadu, jež se skládají z kostek o rozměrech 40 x 40 mm.
Šetrné k životnímu prostředí jsou i misky z dubového dřeva, jež byly vyrobeny ze zbytkového dřeva.
Jaký je Váš názor?
Související články
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu