Probudíte se, dáte si prvotřídní snídani, rozehřejete se v posilovně, obléknete se a vyrazíte na procházku městem. Po návratu z výletu se necháte namasírovat a odpočinete si ve vířivce s výhledem na stověžatou Prahu. K večeři se servírují prvotřídní americké steaky s báječným kalifornským vínem. Po jídle usínáte v měkké posteli a těšíte se na další den.
Tak nějak to chodí v hotelu Emblem, který se v roce 2013 otevřel v samém centru Prahy na adrese Platnéřská 19. „Naše rodinná firma se od roku 1991 věnuje developerským projektům. Nejprve jsme pro zahraniční firma připravovali projekty v České republice, poté provozovali a vlastnili restaurace. V roce 2004 jsme otevřeli první hotel Old Town Square Hotel, který je zařízen úplně jinak, spíše minimalisticky. Chtěli jsme vytvořit další hotel v jiném stylu, který by se od ostatních lišil jak vzhledem, tak službami. A tak vznikl Emblem,“ vypráví Helena Valtrová, generální ředitelka hotelu. Do Emblemu většinou jezdí lidé s větším očekáváním, co se týče interiéru i služeb. Old Town Square Hotel, který navrhl ateliér AI - DESIGN, si často vybírají rodiny. V budově hotelu Emblem měl do roku 2008 kanceláře Magistrát hlavního města Prahy a když je přestěhoval do Škodova paláce, vyhlásil na prostory výběrové řízení.
Designérka Alison McNeil na přání rodiny Valtrových zanechala v objektu původní prvky stavby.
Když konkurz Helena Valtrová s rodinou vyhrála, následovalo dlouhé jednání s úřady, k němuž se později přidaly problémy se stavební firmou a nečekaná překvapení. „Chtěli jsme prohloubit sklepy. Při pracích jsme narazili na studny a základy domu ze 13. století,“ vzpomíná generální manažerka hotelu. Proto se dveře hotelu s kapacitou pro 99 lidí otevřely až 2. září 2013.
Hotel navrhla kanadská architektka Alison McNeil ze společnosti DIALOG Design, která měla původně dostat na starost pouze hotelovou restauraci George Prime Steak. „Návrhy se nám natolik líbily, že jsme Alison oslovili, aby vytvořila design celého hotelu ,“ vypráví Helena Valtrová. Alison McNeil si k rozpracování svého konceptu přizvala českého architekta Ondřeje Píhrta z ateliéru RAP.
V podzemí hotelu Emblem najdete příjemné zázemí jménem Maharal Club. Vévodí mu tmavé barvy, jež mu dodávají na intimitě. Na smínku je recepce klubu.
Alison McNeil má za sebou řadu úspěšných realizací po celém světě. Při navrhování ji prý inspiroval styl art deco dvacátých let či Tycho de Brahovy astronomické kresby. Chtěla vytvořit prostor, kde by se díky materiálům i barvám hosté cítili jako doma.
Skici Alison McNeil najdete zarámované na zdech hotelu.
Ve foyer hotelu se nachází skleněná geometrická stěna od českého šperkařského dua Zorya, které tvoří Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, a vznikla ve spolupráci s Jakubem Janďourkem z ateliéru DECHEM.
Na interiérech hotelu částečně spolupracovala i Karina Fisun, designérka a majitelka obchodu Aglas furniture. Pro Emblem vybrala veškeré tkaniny od závěsů po koberce a potahy, kožené doplňky a tapety.
Významný podíl na vzhledu hotelu má i bratr Heleny Valtrové, Richard Valtr, který při realizaci fungoval jako projektový manažer. Byť se pohybuje ve sféře IT, vždy ho zajímal svět architektury a designu.
Mimo hlavní architektky se na projektu výrazně podílel Richard Valtr.
Právě on přišel s nápadem ponechat budově punc art deca, stylu 20. a 30. let minulého století, kdy také dům vznikl. Na chodbách jsou proto zachovány původní klenby a ornamenty. Vymyslel také logo a jednotný font hotelu. Byl to také on, kdo oslovil různé designéry a architekti s nabídkou spolupráce.
Kanadská architektka, Ondřej Píhrt a Richard Valtr však nebyli jediní, kdo se na interiéru hotelu podíleli. Pět pater například spojuje ilustrace od dvojice Tomski&Polanski, která zobrazuje Prahu. Jak vznikala, se můžete dočíst v našem článku zde.
Duo Tomski&Polanski vytvořilo pro hotel sérii šesti ilustrací, které zachycují Prahu. Každou najdete na jiném patře.
V hotelu Emblem máte na výběr z 59 různých pokojů, které se liší nejen vzhledem, ale i cenou. Za jednu noc tu průměrně dáte 250 eur včetně snídaně. V šestém patře se nachází tři unikátní pokoje s luxusním vybavením a výhledem: Suite Pretender, Suite Library a Suite Terrace. Zde přenocujete za cirka 1000 eur. Pokud vás nějaký pokoj zaujme, můžete si ho celý objednat a tým Emblemu vám všechny kusy nábytku přiveze domů.
Library Suite je oblíbeným pokojem samotné ředitelky hotelu. Mosazná vana od anglické firmy William Holland velmi dlouho drží teplou vodu. Podlahy pokrývá italský mramor, který Richard Valtr osobně vybral v Itálii.
Pokoji ubytování v hotelu ale zdaleka nekončí. Relaxovat můžete třeba v lázních M Spa, které jsou propojené s posilovnou a masážemi. Pečují tu o vás profesionálové a francouzská organická kosmetika Pure Altitude.
Dubový stůl v odpočinkové zóně pochází od dánské designérky Marlieke van Rossum. Autorkou obrazů je kanadská umělkyně Jessica Serran.
Výbavu lázní dodala německé firma Klafs. Vychutnat si tu můžete masáže, saunu, parní lázeň či chůzi po kamenech, které mění teplotu a stimulují tak krevní oběh.
Hotel je navržen do posledního detailu. Relaxační zónu opticky otevírá modř na stěnách u schodů, jež vedou k recepci M Spa.
Relaxační prostory protíná světlá modř, jež působí klidným a příjemným dojmem.
Sklenku šampaňského i výhled na krásnou Prahu si můžete vychutnat z vířivky.
Terasa hotelu Emblem skýtá romantické zázemí s výhledem na celou Prahu. Křesílka navrhla italská designérka Paola Navone.
K hotelu patří restaurace George Prime Steak. „Spojení hotelová restaurace je u nás vnímáno s pejorativním nádechem. Cílem tedy bylo vytvořit kvalitní podnik, který bude mít jméno nezávislé na hotelu,“ vysvětluje Helena Valtrová. Restaurace je výjimečná pro prvotřídní arkansaské steaky ze speciálního chovu a kalifornská vína.
Ručně foukaná svítidla pro restauraci vyrobila americká sochařka Carmen Salazar. Do skla se před tuhnutím bouchá, a tak vznikají malé bublinky.
Večer můžete zajít do podzemí, kde se nachází Maharal Club. Jde o několik místností protkaných vůní kůže, knih a elegancí. Relaxovat tu můžete nad skleničkou něčeho ostřejšího, nad partií šachu či u televize. Maharal Club skýtá i příjemné pracovní zázemí. Pořádají se tu nejrůznější přednášky o umění či módě, případně kulinářské workshopy; nedávno se hosté mohli zúčastnit kurzu přípravy sushi. Hotel spolupracuje s Galerií Rudolfinum, a tak v Emblemu často přednášejí umělci či kurátoři, kteří mají v galerii zrovna výstavu. Přehled nadcházejících událostí pravidelně zveřejňuje Emblem na své Facebookové stránce.
Lustry, pohovky a světla jak v pokojích, tak v Maharal klubu a restauraci dodala britská firma Ochre. Měděná svítidla ve vstupní hale jsou od britské firmy Tom Dixon.
Místnosti Maharal Clubu skýtají zázemí pro osobní věci hostů. Do skříněk si tu mohou uzavřít vlastní alkohol a nerušeně si ho vychutnávat u krbu nebo televize.
Program se připravuje především pod rukama Richarda Valtra, který zastává pozici kreativního ředitele hotelu. Přístup do Maharal Clubu mají většinou jen hosté hotelu, případě lidé, které pozve organizátor akce. Děti se mezitím mohou zabavit v herně.
Emblem ale nabízí komukoliv možnost zaplatit roční poplatek 25 000 korun a získat tak přístup na všechny akce, možnost pořádat v Maharal klubu privátní sešlosti, účastnit se například ochutnávek vína a chodit čerpat energii do wellness s výhledem na Prahu a utužovat své zdraví do posilovny.
Přístup do Maharal Member`s Clubu (na obrázku) se vám za poplatek otevře i tehdy, když v hotelu zrovna nejste ubytováni.
A proč právě název Emblem? „Přemýšleli jsme nad různými jmény, která by byla spojená s adresou hotelu. Jelikož se Emblem nachází v židovské čtvrti, vymysleli jsme nejprve jméno Maharal, tedy Rabi Löw, vynálezce Golema. Jméno však již bylo zaregistrované v oblasti ubytovacích služeb. Alespoň klub jsme po této historické postavě pojmenovali. Věděli jsme, že chceme, aby název začínal písmenem M a navíc stál na symbolech – nakonec tedy vzniklo jméno Emblem,“ vypráví ředitelka hotelu.
Funkce hotelu Emblem sahá daleko za pouhé přenocování. Nejen že svým hostům nabízí pokoje šité na míru jejich potřebám, ale ubytovaným zařizuje v podstatě program na celý den, aniž by museli opustit prostory hotelu. Emblem navíc necílí jen na turisty, ale i lokální obyvatele: veškeré služby můžete využívat, stanete-li se členem Maharal Clubu. Víc než kde jinde tu platí známé pořekadlo: náš host, náš pán.
Jaký je Váš názor?
Související články
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu