S dnešní inspirací se přesuneme až za velkou louži, přesněji do New Yorku. Byt v Greenwich Village, jedné z nejstarších čtvrtí Manhattanu, si vzalo do parády designérské studio RAAD a vytvořilo perfektní bydlení pro mladou aktivní rodinu, ve kterém neplatí ruch a shon „velkého jablka“.
Tým studia RAAD, v čele s architektem Jamesem Ramseyem, se specializuje na vytváření objektů a prostorů, které kladou důraz na proces výstavby. Tento postup si ateliér osvojil z úzké spolupráce se stavaři, která vede mimo jiné k čistým, funkčním a nápaditým designům lemovaným striktně inovativním myšlením. Zároveň však studio stále zachovává respekt k tradicím každodenního života. Zaměření na materiály, provedení a detaily je patrné ze všech prací tohoto studia, stejně jako schopnost vyvážit vztah otevřených vzdušných prostorů a útulných uzavřených zákoutí.
„Podstata tohoto předválečného newyorského loftu tkví v materiálech. Dřevo, ocel a omítky zde hrají roli vypravěčů prostoru,“ tvrdí jeden z designérů studia RAAD. U vstupu najdeme tyto materiály v jejich nejsyrovější elementární podobě. Při dalším postupování bytem v nich však nacházíme více sofistikovanosti a propracovanosti.
Kousek „přírody“ v tomto pulzujícím městě byl do bytu zanesen v podobě větviček, které slouží jako dekorace na stolcích, ve vázách, či v policích. U nás tento nevšední dekorační prvek seženete u firmy Mario Wild Flowers. Tato mladá aspirující značka se, jak název napovídá, zaměřuje na aranžování květin a květinové instalace. V nabídce má však i větve podobné těm, které najdeme v tomto interiéru.
V každém pokoji také spatříme jeden produkt, který na sebe strhne pozornost a plní funkci solitéru. V obývacím pokoji to je židle od Carl Hansena s názvem Shell Chair. Vzhled v kombinaci s umístěním v místnosti dělá z tohoto produktu nepřehlédnutelný arbitr.
Cihly prostupují obývacím pokojem a ložnicí v podobě zdí a obě místnosti zateplují. Kromě dětského pokoje se celý byt nese v přírodních barvách, dominuje bílá s odstíny hnědé a béžové.
Součástí ložnice je i kosmetický stolek se zrcadlem. Architekti zvolili totožné dřevo jako ve zbytku ložnice a doplnily ho o transparentní židli Luis Ghost v designu Philippa Starcka od firmy Kartell. Na zrcadlo umístili dvojí osvětlení tak, aby netvořilo stíny v obličeji. Na tvorbu maku-upu dohlíží i lampa Discocó, která do prostoru perfektně zapadá stylem i barevností. U nás ji prodává firma Light Works.
Při pohledu do minimalistické kuchyně, kde se mísí dřevo s černou a bílou, zaujme na první pohled závěsné stínidlo Hope od společnosti Luceplan. Tvoří ho řada tenkých polykarbonátových Fresnelových čoček, které díky speciální technologii dosahují dioptricky podobného efektu, jako má sklo.
Žebřík je v tomto interiéru objektem, který se může stát součástí každé místnosti. Kolejnice, po které se posouvá, je totiž tažena celým bytem.
V jídelním koutě je zajímavým prvkem lampa Serge Mouille, která byla navržena již roku 1953. Disponuje dvěma různě dlouhými uchy, která umožňují širší nasvícení prostoru.
Dětský pokoj se drží zásady přírodních materiálů jako zbytek bytu, ale na rozdíl od ostatních místností v něm pozornost přitahuje barva. Zelené stěny prostor rozveselují a na první pohled je patrné, že se jedná o pokoj, kterému vládnou děti. O hravosti pokoje svědčí i popsaná zeď natřená tabulovou barvou. I tady se jako v celém bytě myslelo na kvalitu a architekti použili ikonické židle od Vitra.
V koupelně vévodí dřevo, které bylo umístěno jak na podlahy, tak na zdi. Zaujme jak netradiční umístění vany, tak černá umyvadla i s bateriemi.
Jaký je Váš názor?
Související články
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu