Byt hudebního skladatele z Montrealu je netradiční a popírá všechny typické vzory běžných domácností. Za projektem stojí kanadský architekt Jean Verville, který se přeměnou tohoto bytu přiblížil tak trochu k science fiction. Propojil v něm minimalismus s jakousi estetickou a materiálovou bujarostí. Kombinace surového betonu a elegance mosazi i mramoru do sebe perfektně zapadají.
Architekt použil v bytě o ploše 160 metrů čtverečních omezenou paletu materiálů. Vytvořil sérii strohých, avšak teatrálních místností, které by mohly být interpretovány jako umělecké instalace. Dominantním prvkem je zde mosazné obložení v určitých částech bytu, jež vede od podlahy až ke stropu.
Mosaz definuje úložné prostory, ve kterých se nacházejí potřeby pro běžné domácí práce a navíc velice efektivně rozdělují jednotlivé obytné místnosti.
„Aby bylo možné uspokojit každodenní potřeby a zároveň vytvořit skvělé pracovní prostředí, které posiluje koncentraci maestra, zakryli jsme hromadu domácích potřeb do takřka sochařských instalací. Díky tomu je prostor vzdušnější a poměrně holý," vysvětluje architekt.
Kuchyně se zabudovanými a chytře ukrytými spotřebiči je součástí kompaktního obývacího pokoje. Ten barevně oživuje černý klavír a zelená pohovka, za níž se vyjímají šedé závěsy. Ty jako vysoká šedá opona každý den odkrývají velká okna s hromadou denního světla.
„V bytě vzniká kontrast mezi betonem, přepychovou zlatou mosazí a neposkvrněným bílým mramorem. Celý dojem i jemný nádech bohatství podporuje klavír," dodává architekt.
V otevřeném plánu kuchyně a obytné zóny byly ponechány původní surové strukturální stropní trámy a palubky. Architekt navíc odkryl i potrubí, čímž dostal do prostoru nádech průmyslovosti. Pro podlahu zvolil architekt decentní šedé dřevo.
Interiér hlavní obytné části doplňuje bílý nábytek. Netradiční křesílko ve stylu sci-fi i jednoduchý jídelní koutek dotváří uměleckou atmosféru bytu. Svítidla LED jsou zavěšena ze stropu tenkými kabely, téměř jako by levitovaly. Architekt využil v celém bytě ostré světlo, aby posílil dramatický charakter prostoru.
Stěny, strop i podlahu v koupelně zdobí bílý mramor. Architekt použil také zrcadla a tenké LED pásky, kterými oživil bílý interiér. V celém bytě se snažil vytvořit výrazné a sofistikované prostředí, což se mu podařilo.
Architekt Jean Verville je známý tím, že rád kombinuje umění a architekturu s domácím prostředím. V tomto případě se mu povedlo vytvořit pro hudebního skladatele inspirativní domov, ve kterém se majitel může plně soustředit na svou práci.
Líbí se vám moderní a nadčasové interiéry? Podívejte se s námi také do Rakouska do Domu mezi horami s nadčasovým designem.
Jaký je Váš názor?
Související články
- Francouzský neoklasicismus se špetkou Skandinávie: to je apartmán AM
- Malý byt v centru italské Mantovy propojuje dva odlišné světy
- Pařížský byt z 19. století se proměnil v elegantní prostor plný umění
- Moderní jeskyně? Takhle se žije v historickém centru Izraele
- Kyjevský byt je rájem pro milovníky knih i umění
Přidejte se k Insidecor komunitě...
Insidecor
Insidecor na Instagramu